Brazyliczycy najlepsi!

wtorek, 12 września 2017

Francuski L’Equipe zabawił się w wybranie jedenastek pięciu najlepszych lig Europy. Najbardziej zaskakaujące jest to, iż najliczniej reprezentowaną nacją w gronie 55 najlepszych jest… Brazylia! Kanarki mają dziewięciu zawodników w XI ligi francuskiej, hiszpańskiej, włoskiej, angielskiej…i tylko nie w niemieckiej. Dziewiątka Brazylijczyków to więcej niż wszyscy Argentyńczycy, Chilijczycy i Urugwajczycy razem wzięci!
Wśród najlepszych zawodników pięciu najlepszych lig świata znaleźli się zawodnicy z trzech kontynentów (Afryka, Ameryka Południowa i Europa). Jest także dwóch Polaków, co niewątpliwie musimy uznać za sukces jeśli w wyróżnionym gronie mamy piłkarzy z 19 krajów, z czego 11 europejskich.
Ligą z najsilniejszą reprezentacją Latynosów ma Ligue1 (5), dalej Primera Division (4), Serie A i Premier League (po 3) i tylko Bundesliga ma jednego Arturo Vidala.

Najsilniej reprezentowane kraje to kolejno:
Brazylia (9)
Francja (8)
Niemcy (7)
Belgia i Hiszpania (4)
Argentyna, Włochy (3)

Afryka ma czterech reprezentantów (Senegal 2, WKS, Gabon).
Ameryka Południowa 16 (Brazylia 9, Argentyna 3, Chile i Urugwaj 2)
Europa 35 (Francja, Niemcy, Belgia, Hiszpania, Włochy, Polska, Słowacja, Anglia, Holandia, Bośnia-Hercegowina, Chorwacja, Portugalia).

Najlepsze XI pięciu najważniejszych lig Europy wg L’Equipe:

Lequipe L1 EPL

 

lequipe HiszpNiemWło

 

Dodaj komentarz

Czytaj również

Najczęściej komentowane

Polecamy

Tagi