Psychoterapia – co to jest?

Czy kiedykolwiek czułeś się przytłoczony i myślałeś, że nie poradzisz sobie z codziennością? Jeśli tak to nie jesteś sam. Według psychoterapia kielce http://r5w.pl nawet 8 milionów Polaków doświadcza depresji, lęków i innych zaburzeń psychicznych. Inni potrzebują pomocy, aby poradzić sobie z poważną przypadłością, utratą wagi albo nikotynizmem. Są też osoby, które zmagają się z problemami w relacjach, zwolnieniem z pracy, śmiercią ukochanej osoby, stresem czy nadużywaniem alkoholu. Wszystkie te problemy są zazwyczaj szkodliwe dla człowieka.
 

Psychoterapia – co to jest?

Psycholog może wspomóc w rozprawieniu się z problemami. Z psychoterapii korzystają ludzie z każdej kategorii wiekowej, aby żyć bardziej produktywnie, zdrowiej i w pełni szczęścia. Podczas terapii psycholog stosuje naukowo certyfikowane procedury, by pomóc pacjentom doskonalić w sobie dobre przyzwyczajenia. Istnieje wiele podejść do psychoterapii, wraz z — poznawczo-behawioralną, interpersonalną i innymi — które pomogą każdemu z osobna przepracować jego własne problemy.  Proces ten przebiega na współpracy i dialogu. Pacjent ma zapewnione otoczenie wsparcia ze świadomością, że psychoterapeuta podchodzi do niego neutralnie i nie będzie go w żaden sposób osądzał.  

Razem z psychologiem będziesz pracował nad tym, żeby odkryć i zmienić wzory zachowania, które powstrzymują od osiągnięcia w pełni szczęścia. Psychoterapia nie tylko stara się rozwiązać aktualne problemy, ale uposaża w nowe umiejętności, aby lepiej radzić sobie z wieloma wyzwaniami w przyszłości.

Kiedy rozważyć pójście na psychoterapię?

Z powodu błędnego rozumienia czym jest psychoterapia, wiele potrzebujących się na nią nie decyduje. Nawet jeśli znają realia i nie wierzą w mity, to ludzie nierzadko czują się zdenerwowani przed podjęciem walki o dobre samopoczucie. Warto pokonać strach, ponieważ jeśli jakość funkcjonowania nie jest taki jaki byśmy chcieli — psychoterapia może być pomocna. Niektórzy ludzie korzystają z pomocy psychoterapeuty dlatego, że mają depresję, czują lęk lub złość przez dłuższy czas. Inni także mogą potrzebować pomocy w przewlekłej chorobie, która ma wpływ na układ emocjonalny i zdrowie psychiczne. Są też potrzebujący szybkiej diagnozy swoich problemów na przykład, gdy muszą zmierzyć się z perspektywą rozwodu, samotnością, przytłaczającą pracą, wypaleniem zawodowym itd.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *